| Customization: | Available |
|---|---|
| Application: | Industrial Machinery |
| Battery Type: | Aa Battery |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

| Control distance | Up to 100m |
| Unique code | Over 4.3billon unique ID codes. |
| Temperature | -35° C~+80° C |
| Enclosure protection class | IP65 |
| Transmitter power | DC3V |
| Receiver powder | AC 380V/ 36V/220V or DC12V/24V |
| Output capacity | Full sealed relay output with 5 amperes |
