| Customization: | Available |
|---|---|
| Application: | Automatic Doors, Led Products, Industrial Machinery, Special Equipment, Household Appliances, Lifting Equipment |
| Battery Type: | Aa Battery |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

| Unique I.D.Code | over 4.3 billion |
| Numbers of Buttons | 6 Double Speed buttons,1 START button, 1 MUSHROOM button |
| Button Marking | Arrow tip or English |
| Transmitter Power Supply | two 1.5v Batteries(AA size) ( up to 3 months usage) |
| Receiver Power Supply | AC380V/220V/110V/48V/36V/24V/12V OR DC12V |
| Relays | 10 Relays control Functions,1 relay control EMS and 1 relay reserve |
| Output relays | 5Amp Omniseal Relays(AC250V/10A relays, 10Amp fuse) |
| Operating Frequency | 310.0325-331.1650MHz(VHF) |
| Channel Spacing | 0.2675MHz |
| Working Temperature | -35ºC~ +85ºC |
| Interface | Cable Output |
| Protection Degree | IP65 |
| RF Power | <10DBm |
| Channel | 80CH |




